Jesteśmy grupą doświadczonych architektów. Nasza pracownia zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznych, ogrodów i wnętrz. Biuro Land Art Projekt znajduje się w Krakowie, lecz projektujemy dla klientów z całego kraju...

Więcej …
698 628 701
504 986 585
landartprojekt@wp.pl
przejdź do formularza kontaktowego

Krakowskie krzemionki

Krakowskie krzemionki
Krakowskie krzemionki Krakowskie krzemionki Krakowskie krzemionki Krakowskie krzemionki Krakowskie krzemionki Krakowskie krzemionki Krakowskie krzemionki Krakowskie krzemionki Krakowskie krzemionki Krakowskie krzemionki Krakowskie krzemionki

Teren jest bardzo bogaty w wartości krajobrazowe, kulturowe a także historyczne, dlatego zaproponowano stworzenie Parku Kulturowego, który pozwoli ochronić teren przed nieporządnymi zmianami, a także zachować w nim ducha tego miejsca dla przyszłych pokoleń. Bardzo istotnym zagadnieniem jest również ochrona bioróżnorodności gatunkowej roślin i zwierząt na obszarze proponowanego Parku kulturowego.

W tym celu przeprowadzono szereg analiz architektoniczno-krajobrazowych, które pozwoliły wydobyć najważniejsze miejsca do ochrony i ekspozycji. Następnie zaproponowano przeznaczenie dla określonych terenów na różne cele oraz ustalono zasady ich zagospodarowania.

W koncepcji zaprojektowano szczegółowo dwa detale architektoniczne podkreślające znaczenie terenu krzemionek podgórskich. Pierwszy z nich to punkt widokowy,  z którego roztacza się piękny widok na kopiec Krakusa i tereny przyległe. Natomiast drugi to zaznaczenie byłego obozu koncentracyjnego Płaszów w postaci betonowych słupków ustawionych na obrysie byłych baraków.

Firma powstała w ramach projektu "Twój biznes Twoja przyszłość" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.