Jesteśmy grupą doświadczonych architektów. Nasza pracownia zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznych, ogrodów i wnętrz. Biuro Land Art Projekt znajduje się w Krakowie, lecz projektujemy dla klientów z całego kraju...

Więcej …
698 628 701
504 986 585
landartprojekt@wp.pl
przejdź do formularza kontaktowego

Koncepcja Parku pod Modlinem

Koncepcja Parku pod Modlinem
Koncepcja Parku pod Modlinem Koncepcja Parku pod Modlinem Koncepcja Parku pod Modlinem Koncepcja Parku pod Modlinem

Termin realizacji: wrzesień 2013

Celem projektu jest pielęgnacja dziedzictwa kulturowego tego terenu poprzez przybliżenie mieszkańcom i turystom trzech kultur – Francuzów, Rosjan, Polaków, które wywarły wpływ na dzieje Twierdzy Modlin. Do tego celu planuje się wykorzystać potencjał parku tak aby udostępnić go społeczeństwu i stworzyć idealne miejsce do odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta.

Kluczową idea projektu jest odtworzenie historycznego układu kompozycyjnego z XIX w, aby założenie urbanistyczne powróciło do pierwotnego stanu. Dlatego też skorygowano istniejące ścieżki, a także wytyczono nowe w miejsce niegdyś istniejących, przez co cały układ jest bardziej spójny.

Zakłada się wykorzystanie istniejących alei parkowych, do głównych przypisano nazwy poszczególnych kultur. Główną ścieżką jest aleja Polska, która biegnie przez środek parku od makiety przez plac z muszlą koncertową aż do pomnika historii parku.  Aleja Rosyjska została przypisana do ścieżki, biegnącej tuż obok, która zaczyna i kończy się w tym samych miejscach co wcześniejsza natomiast ta umożliwia dostęp do placu zabaw a także siłowni na wolnym powietrzu. Ten ciąg komunikacyjny ma również na celu ułatwienia uprawiania rekreacji czynnej po przez zastosowanie specjalnej nawierzchni dla sportowców (na rolkach, hulajnodze, deskorolce). Ostania aleja to Francuska, która biegnie od pomnika Obrońców Modlina aż do historycznej drogi prowadzącej niegdyś do bramy.

W nowym projekcie wykorzystano istniejące place a także je zmodernizowano. Pierwszym przeprojektowanym miejscem jest plac z muszlą koncertową. Obiekt estradowy został zmodernizowany i wyremontowany tak aby swoją nową odsłoną wpasowywał się w otoczenie. Wokół jego zaproponowano plac wraz z niezbędną infrastrukturą, dzięki czemu miejsce to stanie się idealnym punktem do organizowania imprez plenerowych. Kolejny nieduży plac, znajdujący się w centralnej części  parku został przeprojektowany, tak aby wykorzystać istniejący kamienny monument na którym zostanie wmurowana tablica informacyjna o idei parku Trzech Kultur oraz tablice informacyjną o historii tego miejsca. Wokół niego wprowadzono utwardzoną nawierzchnię z kostki granitowej na której ustawiono trzy maszty, na których zawisną flagi Polski, Francji i Rosji. Będą one miały na celu podkreślenie międzynarodowej genezy terenu oraz charakteru parku. Ostatnim placem jest przestrzeń wokół pomnika Obrońców Modlina, na którym zmieniono nawierzchnie i wprowadzono czerwono białe rabaty kwietne aby podnieść rangę miejsca i oddać szacunek poległym.

Firma powstała w ramach projektu "Twój biznes Twoja przyszłość" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.