Jesteśmy grupą doświadczonych architektów. Nasza pracownia zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznych, ogrodów i wnętrz. Biuro Land Art Projekt znajduje się w Krakowie, lecz projektujemy dla klientów z całego kraju...

Więcej …
698 628 701
504 986 585
landartprojekt@wp.pl
przejdź do formularza kontaktowego

Projekt wokół zb. wodnego w Miączynie

Projekt wokół zb. wodnego w Miączynie
Projekt wokół zb. wodnego w Miączynie Projekt wokół zb. wodnego w Miączynie Projekt wokół zb. wodnego w Miączynie Projekt wokół zb. wodnego w Miączynie Projekt wokół zb. wodnego w Miączynie

Ogólnym założeniem jest stworzenie ogólnodostępnego terenu rekreacji i odpoczynku w miejscowości Miączyn. Projekt przewiduje stworzenie miejsca, które będzie łączyło wiele funkcji rekreacji czynnej i biernej przeznaczonych dla szerszego grona użytkowników (dzieci i młodzieży, miłośników aktywnego wypoczynku, osób starszych).
Poza alejkami spacerowymi z ławkami z oparciami, koszami, pojawiają się enklawy zieleni niskiej i wysokiej, siłownia na wolnym powietrzu oraz  przestrzenie otwarte w postaci trawiastych polan.

Program funkcjonalny parku jest podzielony na następujące strefy:
rekreacyjna - alejki, ciąg spacerowe,
sportowa - siłownia na wolnym powietrzu,
aktywnego wypoczynku- otwarta polana do użytku pod pikniki, wypoczynek, opalanie, puszczanie latawca, gry plenerowe – badminton, frisbee.

Układ komunikacyjny terenu to swobodny układ opierający się na dwóch głównych alejkach biegnących z północy na południe po obu stronach zbiornika.
Schody terenowe zlokalizowane są w północno-wschodniej części projektowanego terenu i prowadzą one nad sam zbiornik wodny umożliwiając skorzystanie z pomostu drewnianego.

Na terenie zagospodarowania terenu zbiornika „Krynica” projektuje się elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne, a także elementy siłowni (orbitrek oraz maszyna do wyciskania). Obiekty te zlokalizowane są w sposób nie kolidujący z pasami dla ruchu pieszego - przy alejkach pozostawiając szerokie przejście.

Projekt przewiduje wykonanie nasadzeń naturalistycznych na całym obszarze  opracowywanego terenu. Nasadzenia wykonane są z roślin okrywowych,  krzewów sadzonych w grupach oraz soliterowo, a także drzew liściastych i iglastych. Nad samym zbiornikiem wodnym przewidziano wkomponowanie w nasadzenia bylin nadwodnych. Zaprojektowane kompozycje roślinne spełniają funkcję ozdobną, a także kulisującą od strony zachodniej, od działek i budynków przylegających do terenu projektowanego. Intensywne nasadzenia przewidziano od strony od strony północno-wschodniej wzdłuż schodów terenowych oraz w pobliżu placyku i siłowni na wolnym powietrzu, pozostawiając jednocześnie wolne przestrzenie trawiaste w centralnych strefach terenu.

Firma powstała w ramach projektu "Twój biznes Twoja przyszłość" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.