Jesteśmy grupą doświadczonych architektów. Nasza pracownia zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznych, ogrodów i wnętrz. Biuro Land Art Projekt znajduje się w Krakowie, lecz projektujemy dla klientów z całego kraju...

Więcej …
698 628 701
504 986 585
landartprojekt@wp.pl
przejdź do formularza kontaktowego

Projekt zieleni na os. Europejskim, Kraków

Projekt zieleni na os. Europejskim, Kraków
Projekt zieleni na os. Europejskim, Kraków Projekt zieleni na os. Europejskim, Kraków Projekt zieleni na os. Europejskim, Kraków

Osiedle Europejskie w Krakowie do jeden z najbardziej prestiżowych adresów nowoczesnej zabudowy mieszkaniowej ostatnich lat.

Wspólnoty mieszkaniowe niezwykle dbają o każdy szczegół dotyczący zarówno mieszkania jak i otoczenia.

Temat projektu dotyczył zatem najbardziej newralgicznych miejsc najbliższego otoczenia budynków tj.  wyjścia z klatek schodowych, skarpa przy parkingu i trójkątny skwer na skrzyżowaniu ścieżek.

Miejsca te wymagały aranżacji zaniedbanych powierzchni zielonych lub gruntownego przeprojektowania w związku niedopasowaną wcześniej kompozycją zieleni.

Przy wyjściu z klatek schodowych zaproponowano kompozycję z bukszpanów wieczniezielonych, które otaczają trawnik, ograniczając dzięki temu zadeptywanie go. Ze względu na północną ekspozycję rośliny te, wraz z dekoracyjnym żwirem ogrodowym doskonale wpasowują się w miejsce.

Trójkątny skwer przeprojektowano w ten sposób by był atrakcyjny dla mieszkańców  przez cały rok. Do istniejącego drzewa doprojektowano wielobarwną kompozycję roślinną z bukszpanów oraz zimozielonych sosen górskich i choiny kanadyjskiej.

Również skarpa została zaprojektowana przy pomocy zimozielonych krzewów tj. jałowiec, które sprawią, że nawet zimą będzie atrakcyjna. Ponadto dobrane w projekcie rośliny zapewnią stabilność skarpie oraz pełne zadarnienie.

Firma powstała w ramach projektu "Twój biznes Twoja przyszłość" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.