Jesteśmy grupą doświadczonych architektów. Nasza pracownia zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznych, ogrodów i wnętrz. Biuro Land Art Projekt znajduje się w Krakowie, lecz projektujemy dla klientów z całego kraju...

Więcej …
698 628 701
504 986 585
landartprojekt@wp.pl
przejdź do formularza kontaktowego

Projekt ogrodu w Krakowie

Projekt ogrodu w Krakowie
Projekt ogrodu w Krakowie Projekt ogrodu w Krakowie Projekt ogrodu w Krakowie Projekt ogrodu w Krakowie Projekt ogrodu w Krakowie Projekt ogrodu w Krakowie Projekt ogrodu w Krakowie

Termin realizacji: czerwiec 2013

Główną ideą projektu było stworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji, niezwykle małego ogrodu o powierzchni jedynie 4,5 ara.

Ogród podzielono na 5 stref:

- komunikacyjną,

- reprezentacyjną,

- rekreacyjno-wypoczynkową,

- użytkową,

- ogród wiejski.

Dwie pierwsze strefy stanowią niejako wizytówkę i zaproszenie do domu. Rabata przed domem nawiązuje do układu nawierzchni podjazdu i dojścia do domu. Ze względu na ekspozycję północną zaprojektowano tam rośliny cieniolubne. Nawierzchnia utwardzona została zaprojektowana tak by tworzyć szereg promieniście rozchodzących się łuków.

Dodatkową komunikację na terenie ogrodu stanowi ścieżka z kamiennych płyt, prowadząca do śmietnika oraz na tył ogrodu przechodząc przez strefę wiejskiego ogrodu, pod pergolą, po której pną się pachnące róże.

Strefę rekreacyjno-wypoczynkową stanowi piaskownica dla dzieci, dwa drewniane tarasy z drewna egzotycznego; jeden przy domu z miejscem na meble ogrodowe, drugi w pobliżu piaskownicy, z ławką w cieniu drzew owocowych.

Strefa użytkowa to kompozycja roślin zielnych oraz wielu gatunków warzyw, które zaprojektowano w specjalnie podwyższonych rabatach, tak by zapewnić łatwy do nich dostęp oraz zabezpieczyć przed zniszczeniem przez zwierzęta domowe.

Cały ogród otoczono pasmami roślin krzewiastych oraz bylinami, a w miejscach gdzie to było możliwe zaprojektowano owocowe drzewa.

 

Firma powstała w ramach projektu "Twój biznes Twoja przyszłość" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.