Jesteśmy grupą doświadczonych architektów. Nasza pracownia zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznych, ogrodów i wnętrz. Biuro Land Art Projekt znajduje się w Krakowie, lecz projektujemy dla klientów z całego kraju...

Więcej …
698 628 701
504 986 585
landartprojekt@wp.pl
przejdź do formularza kontaktowego

Rekompozycja ogrodu japońskiego

Rekompozycja ogrodu japońskiego
Rekompozycja ogrodu japońskiego Rekompozycja ogrodu japońskiego Rekompozycja ogrodu japońskiego Rekompozycja ogrodu japońskiego Rekompozycja ogrodu japońskiego

Projekt rekompozycji ogrodu japońskiego w Rząsce.

Termin realizacji: maj 2013

Ogród o powierzchni 7 arów został zaprojektowany w duchu japońskiego stylu. Głównym wyzwaniem projektowym była rekompozycja tego terenu, tak aby z zapuszczonego, zbyt zarośniętego ogrodu stworzyć piękną orientalną przestrzeń, która umożliwi każdemu kto choć na chwile się na niej znajdzie aby poczuł się jak w kraju kwitnącej wiśni.
Układ nawierzchni został zaprojektowany w postaci równoległych obłych kształtów, które dodatkowo mają nawiązywać do kultury japońskiej. Ważnym elementem w ogrodzie jest altana, którą otacza kamienny strumyk wraz z niewielkim drewnianym mostkiem. Taras przydomowy wraz z skarpą, która do niego przylega została tak przeprojektowana aby razem z całym ogrodem tworzyć jednolitą całość. Roślinność która została zaproponowana na całej działce ma dodatkowo w podkreślać stylowość ogrodu.

Firma powstała w ramach projektu "Twój biznes Twoja przyszłość" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.